.

Ekim Ayı Faaliyetleri 2018

Teknoloji Transfer Ofis Koordinatörlüğü ve Süleyman Demirel Üniversitesi TTO A.Ş. tarafından 1 Ekim 2018 Pazartesi günü 13.30-14.30 saatleri arasında Avşarhan Sinema Salonu 1'de Üniversitemiz öğrencilerine ve Akademisyenlerine yönelik TÜBİTAK BIGG Programı tanıtımı gerçekleştirildi. 

 

MAKÜ’de proje yazma kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla proje planlama, hazırlama ve yazma becerilerinin güçlendirilmesi kapsamında “TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimleri” verildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ekibi Dr.Öğr.Üyesi Gökhan YILMAZ, Öğr. Gör. Nilgün ŞENGÖZ ve Ali TİRYAKİOĞLU tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde proje yazmayı geliştirmek isteyen akademisyen ve öğrencilere öncelikle proje hazırlama aşamasında dikkat edilmesi gerekenleri proje yazma ve uygulamada deneyimli Prof.Dr.Aynur BAŞALP, Doç.Dr. Ahmet ÇİÇEK, Prof.Dr. Fatih Mehmet EMEN, Şef Muharrem AYDEMİR ile Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof.Dr.Nilüfer Şahin CALAPOĞLU ve Akdeniz Üniversitesinden Prof.Dr.Emin Türkay KORGUN tarafından eğitim verildi.

16-17 Ekim 2018 tarihlerinde Burdur Gelişim Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerde, birbiriyle ilişkili tanımlanmış amaç ve hedefleri olan, önceden belirlenmiş süre diliminde yapılması planlanan, hedeflenen sonuçlara ulaşabilmek için geçici olarak organize edilmiş tekrar etmeyen faaliyetler zinciri olarak tanımlanan ‘projeler’ ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Bilimsel araştırmanın temel unsurlarından yaygın etki, bütçe ve referanslar, bütçe konusunda karşılaşılabilecek sorunlar ve örneklemler ile ilgili bilgilerin de verildiği eğitimlerde katılımcılar gerçekleştirecekleri projelere hazırlık yapma amacıyla hem dinledi hem de not aldılar.

Eğitim sonunda eğitmenlere Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan YILMAZ tarafından teşekkür belgesi verildi. Katılımcılara ise eğitmenler tarafından sertifika takdim edildi.

 

MAKÜ-TTO bünyesinde yer alan TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Projeleri Yazma ve Uygulama (#PROGEM )Topluluğu tarafından 16 Ekim Salı, saat 12.45'te Avşarhan Sinema Salonu 1'de TÜBİTAK 2209/A Proje bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.Footer Menü