.

Şubat Ayı Faaliyetleri 2019

MAKÜ TEKNOKENT ve teknoloji transfer ofisi olarak Üniversitemizdeki akademik birimlere hem farkındalık bilinçlendirme hem de Avrupa birliği proje eğitimleri veriyoruz. İlk durağımız veteriner fak. Oldu. Önümüzdeki  günlerde ilçeler de olmak üzere toplantılarımız devam edecektir.  (13 Şubat 2019)

 

 

Teknoloji transfer ofisimiz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ilk Patent başvurumuz Doc.Dr. Nurettin Körözlü hocalarımızı tebrik eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

 


MAKÜ TEKNOKENT ve teknoloji transfer ofisi olarak Üniversitemizdeki akademik birimlere hem farkındalık bilinçlendirme hem de Avrupa birliği proje eğitimleri veriyoruz. Tüm akademik, idari personelimiz ile öğrencilerimiz davetlidir. (15 Şubat 2019) 

MAKÜ TEKNOKENT ve Teknoloji Transfer ofisi olarak üniversitemizdeki akademik birimlere hem farkındalık bilinçlendirme hem de Avrupa birliği projesi eğitimleri kapsamında ilk durağımız Teknik-Sosyal bilimler MYO oldu.(18 Şubat 2019)

 

 


MAKÜ Teknokent ve Teknoloji transfer ofisi olarak Üniversitemizdeki akademik birimlere hem farkındalık & bilinçlendirme hem de Avrupa Birliği Proje eğitimleri kapsamında ikinci durağımız Ağlasun MYO oldu. (18 Şubat 2019)
 
 

Eğitim toplantılarımızın bugünki ayağını Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesinde gerçekleştirdik.(19 Şubat 2019)

 


Son toplantımızı Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesinde yaptık. Katılan akademisyenlerimize teşekkür ederiz. MAKÜ TEKNOKENT (19 Şubat 2019)

 

 

 

 

Teknokent ve TTO ekibi olarak bugün Eğitim fakültesindeydik. Katılan tüm akademisyenlerimize teşekkür ederiz.(20 Şubat 2019)

 

 

 

Son toplantımızı Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirdik. Akademisyenlerimize teşekkür ederiz.(20 Şubat 2019)

 

 

 

Üniversitemizdeki akademisyenlerimize dair farkındalık oluşturma toplantılarımızın son günü Bucak Zeliha Tolunay yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.
Her gittiğimiz birimde bizleri güler yüzle karşılayan akademisyenlerimize teşekkür ederiz.(21 Şubat 2019)

 


 

İslâm medeniyeti birikimlerinin yeniden keşfi sürecinin önde gelen isimlerinden biri olan Prof. Dr. Fuat Sezgin, İslam bilim ve teknoloji tarihinin, önyargılar sebebiyle karanlıkta kalan dönem, isim, eser ve öğretilerini gün yüzüne çıkarmak üzere gösterdiği büyük gayretle gelecek nesiller için çok kıymetli bir bilimsel miras bırakmış ve onun hatırasını yaşatmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılı “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu bağlamda, Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu tarafından "1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında “İslâm Medeniyeti ve Bilim Tarihi” başlıklı çağrı açılmıştır. 


 

T.C içişleri ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, Ülkemiz ve ABB başkanlığı ile ortak finansa edilen iki gün sürecek olan Kamu-STK İşbirliği Projesine Üniversitemizi temsilen katılım sağlanmıştır.

 

 


MAKÜ Teknokent ve Akdeniz TTO işbirliği ile TÜBİTAK BIGG Projesi Destek Program toplantısı öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi. (28 Şubat 2019)

 


Footer Menü